Fordítása: "Cascading Style Sheets Homepage"
Eredeti dokumentum: http://www.w3.org/Style/CSS/
Fordítás: Viktor Császár
Kérem vegye tudomásul, hogy a következõ oldalak a W3C CSS honlapjának lefordított anyagát tartalmazzák.
Ez az eredeti tartalom szerzõi jog által védett, kérem olvassa el a leírást minden egyes oldal tetején.
A fordító az egyedüli szerzõi jogtulajdonosa az itt található fordításnak.
Wettbonus, Ranking.
A fordító nem tud semmiféle garanciát vállalni a hibamentes fordításért, az egyetlen teljesen aktuális dokumentum az eredeti W3C-féle angol nyelvû változat.
A fordító megjegyzései másképpen vannak jelölve és nem képezik részét az eredeti dokumentumnak.
(Ez az oldal CSS stíluslapokat használ)
továbbiak: infó fejlesztõknek, SAC, fordítások, munkacsoport
A Cascading Style Sheets (CSS) egy egyszerû módszer stílus (pl. betûtípusok, színek, igazítás) hozzáadására a webes dokumentumokhoz. Tutorialok, könyvek, levelezõlisták a felhasználóknak, stb. található a “CSS tanulása” oldalon. A stíluslapokkal kapcsolatos háttér információk találhatóak a Webes stíluslapok oldalon. A CSS-rõl folyó beszélgetés található a (archívált) www-style@w3.org levelezõlistán (és néha a CSS blogon), illetve a comp.infosystems.www.authoring.stylesheets csoportban.
(Az új CSS (tervezett) specifikációkkal kapcsolatos bejelentések olvashatók a “CSS-sel folyó munkák” oldalon.)
Valami kimaradt? Értesítsen engem!
A legegyszerûbb módja annak, hogy tapasztalatot szerezzünk a stíluslapokkal az, hogy letöltünk egy olyan böngészõt, mely támogatja a CSS-t. Nem mindegyik böngészõbe van még integrálva a teljes specifikáció, de a böngészõk verziói gyakran frissülnek, úgyhogy ez hamarosan megváltozik majd. Különbözõ oldalak foglalkoznak a a hibákkal és ezek megoldási módjaival.
Az alábbi források dokumentálják a különbözõ böngészõk támogatási szintjeit:
Jelenleg több webes authorizációs eszköz biztosít valamilyen támogatást a CSS stíluslapokhoz. Az alábbi lista távolról sem teljes, de tartalmazza (idõrendi sorrendben) az összes eszközt, melyet eddig a tudomásunkra hoztak.
A CSS különbözõ szintekkel (level) és profilokkal rendelkezik. Egyszerûsítve, az asztali böngészõk implementálják az 1-es, 2-es vagy 3-as szintet, míg más programok a platformjuknak megfelelõ profilt implementálják: a mobilok, a PDA-k, a televíziók, a nyomtató, a beszédszintetizátorok, stb.
Egyéb specifikációk, melyek kapcsolatban vannak a CSS-sel:
Könyv: “Cascading Style Sheets” (3. kiadás) – hibajegyzék
A CSS története le van írva Håkon Wium Lie és Bert Bos Cascading Style Sheets, designing for the Web, címû könyvében is, a 20. fejezetben (3. kiadás, Addison Wesley, ISBN 0-321-19312-1).